Mersin Hedef OSGB I İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Neden OSGB Hizmetleri Almalısınız ?

OSGB

OSGB Hizmetleri Kimlere Faydalı Olabilir?

OSGB hizmetleri sadece çalışanlarınıza değil firmanızın geleceğine de bir yatırımdır. Şirketinizde yaşanabilecek herhangi bir kaza sadece çalışanlarınızı değil şirketinizin iş akışını da etkileyecektir. Bu sebeple hem çalışanlarınızın sağlığı açısından hem işinizin aksamaması için bu hizmetlerden faydalanmanız sizin yararınıza olacaktır. Sadece kanunen (6331 no’lu iş sağlığı ve güvenliği kanunu) zorunlu olduğunuz için değil çalışanlarınızın, kendinizin ve işinizin geleceğini düşünerek bu hizmetlerden faydalanmalısınız.

OSGB
İş verenlerin 6331 No’lu İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile birlikte bazı yükümlülükleri oluşmuştur. Bu yükümlülüklerinin başında İş Güvenliği Uzmanları için gerekli kolaylığı sağlamak ve gerekli düzenlemelerin yapıldığından emin olmak gelmektedir. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu dışında her yıl binlerce çalışan kişi yaralanmakta veya hayatını kaybetmektedir.

İş yerinizde bir İş Güvenliği danışmanı çalıştırmak sadece bir kanuni yükümlülük değildir. Aynı zamanda bir İş Güvenliği Uzmanı ile çalışmak şirketinize uzun vadede birçok fayda sağlayacaktır. Şirketinizin bir İş Güvenliği Uzmanı ile çalışması hizmet kalitenizi arttıracaktır.

İş Güvenliği Uzmanı çalışanı olan firmalarda daha az kaza gerçekleşmesi insana olan değerin kanıtıdır. İşletmelerinizin kazalardan dolayı kaybettiği geliri ve harcadığı gideri minimuma indirebilirsiniz. Ayrıca bir kaza durumunda tazminat giderlerinizin İş Güvenliği Uzmanı çalıştırıyorsanız daha düşük olacağını unutmamalısınız.

OSGB

Özetlemek Gerekirse

Sonuç olarak OSGB hizmeti almanız hem çalışanlarınızın sağlığı, hem iş yeri güvenliği, hem kanuni yükümlülük, hem de ekonomik bir avantajdır. Bütün bu sebeplerden dolayı iş sağlığı ve güvenliği desteği almanız herkese fayda sağlayacaktır.